UMZ8.2NFHT106
Part No
UMZ8.2NFHT106
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
ZENER ARRAYS FOR TERMINAL PROTEC
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
UMD3
Tolerance :
±5.3%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
8.2 V