CMSZDA10V TR PBFREE
Part No
CMSZDA10V TR PBFREE
Manufacturer
Central Semiconductor
Description
DIODE ZENER 10V 275MW SOT323
Manufacturer :
Central Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 nA @ 7 V
Impedance (Max) (Zzt) :
20 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Power - Max :
275 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-323
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
10 V