CMSZDA8V2 TR PBFREE
Part No
CMSZDA8V2 TR PBFREE
Description
DIODE ZENER 8.2V 275MW SOT323
Current - Reverse Leakage @ Vr :
700 nA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
15 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
275 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
8.2 V