CMSZDA5V1 TR PBFREE
Part No
CMSZDA5V1 TR PBFREE
Description
DIODE ZENER 5.1V 275MW SOT323
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
60 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Power - Max :
275 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.1 V