BZB784-C13,115
Part No
BZB784-C13,115
Manufacturer
NXP Semiconductors
Description
NEXPERIA BZB784-C13 - ZENER DIOD
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Power - Max :
180 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
13 V