BZB84-B22,215
Part No
BZB84-B22,215
Manufacturer
NXP Semiconductors
Description
NOW NEXPERIA BZB84-B22 - ZENER D
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 15.4 V
Impedance (Max) (Zzt) :
55 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
22 V