BZB984-C3V3,115
Part No
BZB984-C3V3,115
Manufacturer
NXP Semiconductors
Description
NEXPERIA BZB984-C3V3 - ZENER DIO
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
85 Ohms
Package / Case :
SOT-663
Power - Max :
265 mW
Supplier Device Package :
SOT-663
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.3 V