AZ23C9V1-7-F
Part No
AZ23C9V1-7-F
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
DIODE ZENER ARRAY 9.1V SOT23-3
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
9.1 V