DZ23C4V7-7-F
Part No
DZ23C4V7-7-F
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT23-3
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Impedance (Max) (Zzt) :
78 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V