EMZ6.8ET2R
Part No
EMZ6.8ET2R
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
DIODE ZENER ARRAY 6.8V EMD5
Stock
14
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
2 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 3.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
SOT-553
Power - Max :
150 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
EMD5
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.8 V