STZ6.8TT146
Part No
STZ6.8TT146
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SMD3
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 3.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
40 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMD3
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.8 V