BZB84-C6V2VL
Part No
BZB84-C6V2VL
Description
DIODE ZENER ARRAY 6.2V TO236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 µA @ 4 V
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2 V