AZ23C2V7-HE3-18
Part No
AZ23C2V7-HE3-18
Description
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23
Impedance (Max) (Zzt) :
83 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.7 V