DZ23C9V1-HE3-08
Part No
DZ23C9V1-HE3-08
Manufacturer
Vishay
Description
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23
Manufacturer :
Vishay
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 7 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
9.1 V