BZB84-B68,215
Part No
BZB84-B68,215
Manufacturer
Nexperia
Description
DIODE ZENER ARRAY 68V SOT23
Manufacturer :
Nexperia
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 47.6 V
Impedance (Max) (Zzt) :
240 Ohms
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
TO-236AB
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
68 V