DZ23C5V1-TP
Part No
DZ23C5V1-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Description
DIODE ZENER ARRAY 5.1V SOT23
Manufacturer :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 800 mV
Impedance (Max) (Zzt) :
60 Ohms
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
SOT-23
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.1 V