BZB984-C4V3,115
Part No
BZB984-C4V3,115
Manufacturer
Nexperia
Description
DIODE ZENER ARRAY 4.3V SOT663
Manufacturer :
Nexperia
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Package / Case :
SOT-663
Power - Max :
265 mW
Supplier Device Package :
SOT-663
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.3 V