BZX84C22S-7-F
Part No
BZX84C22S-7-F
Description
DIODE ZENER ARRAY 22V SOT363
Configuration :
2 Independent
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 15.4 V
Impedance (Max) (Zzt) :
55 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Tolerance :
±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
22 V