AZ23C5V6 RFG
Part No
AZ23C5V6 RFG
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT23
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
40 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
SOT-23
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.6 V