BZB84-C2V4,215
Part No
BZB84-C2V4,215
Manufacturer
NXP Semiconductors
Description
NOW NEXPERIA BZB84-C2V4 - ZENER
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
TO-236AB
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.4 V