DZ23C3V3-7
Part No
DZ23C3V3-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT23-3
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
1 Pair Common Cathode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
Impedance (Max) (Zzt) :
95 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.3 V