DZ23C5V1-7
Part No
DZ23C5V1-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
DIODE ZENER ARRAY 5.1V SOT23-3
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Impedance (Max) (Zzt) :
60 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.1 V