MAZW068HGL
Part No
MAZW068HGL
Manufacturer
Panasonic
Description
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SSSMINI3
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
SOT-723
Power - Max :
150 mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SSSMini3-F2
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.8 V