MAZM120HGL
Part No
MAZM120HGL
Manufacturer
Panasonic
Description
DIODE ZENER ARRAY 12V SSMINI5
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
2 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 9 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
SOT-665
Power - Max :
150 mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SSMini5-F3
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
12 V