PZU13DB2,115
Part No
PZU13DB2,115
Manufacturer
Nexperia
Description
DIODE ZENER ARRAY 13V 5TSSOP
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
2 Independent
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 10 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Power - Max :
250 mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
5-TSSOP
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
13 V