DE5S062D0R
Part No
DE5S062D0R
Manufacturer
Panasonic
Description
DIODE ZENER ARRAY 6.2V SSMINI5
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
2 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
SOT-665
Power - Max :
150 mW
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SSMini5-F4-B
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2 V