DZ4J390K0R
Part No
DZ4J390K0R
Manufacturer
Panasonic
Description
DIODE ZENER ARRAY 39V SMINI4
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
2 Independent
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 30 V
Impedance (Max) (Zzt) :
300 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMini4-F3-B
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
39 V