BZT52C2V4-E3-08
Part No
BZT52C2V4-E3-08
Manufacturer
Vishay
Description
DIODE ZENER 2.4V 410MW SOD123
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
Impedance (Max) (Zzt) :
85 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
410 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.4 V