BZX38450-C2V2F
Part No
BZX38450-C2V2F
Manufacturer
Nexperia
Description
BZX38450-C2V2/SOD323/SOD2
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
4 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.2 V