BZT52C4V3 RHG
Part No
BZT52C4V3 RHG
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD123F
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2.7 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
90 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123F
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.3 V