EDZVFHT2R2.2B
Part No
EDZVFHT2R2.2B
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
DIODE ZENER 2.2V 150MW EMD2
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
120 µA @ 700 mV
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Max :
150 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
EMD2
Tolerance :
±4.32%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.2 V