UDZVFHTE-176.2B
Part No
UDZVFHTE-176.2B
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
DIODE ZENER 6.2V 200MW UMD2
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 3 V
Impedance (Max) (Zzt) :
60 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
UMD2
Tolerance :
±2.18%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2 V