MM3Z4V3C
Part No
MM3Z4V3C
Manufacturer
onsemi
Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323F
Stock
565
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2.7 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
84 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323F
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.3 V