HZU5.1B2TRF-E
Part No
HZU5.1B2TRF-E
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
DIODE ZENER 5.1V 200MW 2URP
Manufacturer :
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 1.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
130 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76A
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
2-URP
Tolerance :
±1.96%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.1 V