TSZU52C2V7 RGG
Part No
TSZU52C2V7 RGG
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
DIODE ZENER 2.7V 150MW 0603
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
75 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
83 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power - Max :
150 mW
Product Status :
Not For New Designs
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.7 V