HPZR-C10-QX
Part No
HPZR-C10-QX
Manufacturer
Nexperia
Description
HPZR-C10-Q/SOD123W/SOD2
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 µA @ 8.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
18.02 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
175°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123W
Power - Max :
682 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123W
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
10 V