CZRER27VB-HF
Part No
CZRER27VB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
DIODE ZENER 27V 150MW 0503
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 21 V
Impedance (Max) (Zzt) :
70 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0503 (1308 Metric)
Power - Max :
150 mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
0503/SOD-723F
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
27 V