3EZ47D5E3/TR12
Part No
3EZ47D5E3/TR12
Description
DIODE ZENER 47V 3W DO204AL
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 35.6 V
Impedance (Max) (Zzt) :
38 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
3 W
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
47 V