SMA3EZ47D5-TP
Part No
SMA3EZ47D5-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Description
DIODE ZENER DO214AA
Manufacturer :
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 35.6 V
Impedance (Max) (Zzt) :
38 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Max :
3 W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
47 V