11938SB-B3N-NP-00
Part No
11938SB-B3N-NP-00
Description
FAN 119MM X 38MM 230VAC TERMINAL
Stock
18
Air Flow :
105.9 CFM (2.97m³/min)
Features :
Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
44.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 149°F (-10 ~ 65°C)
Power (Watts) :
15.50W
RPM :
3100 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.400 in H2O (99.6 Pa)
Termination :
3 Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
38.00mm