E9225H24B-FSR
Part No
E9225H24B-FSR
Manufacturer
Mechatronics
Description
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC
Stock
387
Manufacturer :
Mechatronics
Product Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
51.0 CFM (1.43m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
36.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
3200 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.240 in H2O (59.8 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.245 lb (111.13 g)
Width :
25.00mm