P1232H12BALB2A-28
Part No
P1232H12BALB2A-28
Manufacturer
Pelonis Technologies
Description
120X120X32MM TITAN SERIES 12V DC
Stock
10
Manufacturer :
Pelonis Technologies
Product Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
33.0 CFM (0.93m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Blower
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Protection, Polarity Protection, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
54.8dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
11.28 W
Product Status :
Active
RPM :
4000 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Round - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
1.200 in H2O (298.9 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
32.00mm