TG-A3500-90-70-4.5
Part No
TG-A3500-90-70-4.5
Manufacturer
T-Global Technology
Description
THERMAL PAD 90X70MM YELLOW
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Thermal - Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Silicone
Outline :
90.00mm x 70.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
3.5W/m-K