TG-T1000-23.6-11.7-0.25-5PT
Part No
TG-T1000-23.6-11.7-0.25-5PT
Manufacturer
T-Global Technology
Description
THERMAL TAPE 23.6X11.7MM BLUE
Stock
136
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Thermal - Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
White
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
23.60mm x 11.70mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.0W/m-K