PCM20Y-400-300-0.13
Part No
PCM20Y-400-300-0.13
Manufacturer
T-Global Technology
Description
THERM PAD 400MMX300MM YELLOW
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Thermal - Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Phase Change Compound
Outline :
400.00mm x 300.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.0W/m-K