21.59MM-7.62MM-25-5590H-05
Part No
21.59MM-7.62MM-25-5590H-05
Manufacturer
3M
Description
THERM PAD 21.59MMX7.62MM 1=25/PK
Manufacturer :
3M
Product Category :
Thermal - Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
21.59mm x 7.62mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
Thermal Resistivity :
0.46°C/W