TG-AL375-54-45-2.0-0
Part No
TG-AL375-54-45-2.0-0
Manufacturer
T-Global Technology
Description
THERM PAD 54MMX45MM GRAY
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Thermal - Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
54.00mm x 45.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.6W/m-K