LA-024-12-02-00-00
Part No
LA-024-12-02-00-00
Manufacturer
Laird Thermal Systems
Description
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 24W
Manufacturer :
Laird Thermal Systems
Product Category :
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Current :
2.4 A
Dimensions - Overall :
80mm L x 60mm W x 81mm H
Fan Location :
Warm Side
Heat Transfer Type :
Liquid to Air
Operating Temperature :
-10°C ~ 48°C
Power - Cooling :
24 W
Power - Input :
29 W
Product Status :
Active
Voltage :
12 V