PL020-4-30-01LS
Part No
PL020-4-30-01LS
Description
TEM 29.69X29.69X4.7MM
Stock
11
Current - Max :
3.9 A
Delta Tmax @ Th :
65°C @ 27°C
Features :
Lead Wires, Lapped, Sealed
Height :
4.60mm
Operating Temperature :
85°C
Qmax @ Th :
20.7W @ 27°C
Resistance :
1.8 Ohms
Size / Dimension :
Square - 29.69mm L x 29.69mm W
Voltage - Max :
8.2 V
Datasheets
PL020-4-30-01LS
  • CUI Devices
    PELTIER MOD 15 X 4MM 6.0A INP
  • CUI Devices
    PELTIER MOD 15 X 3.3MM 6.0A INP
    PELTIER MOD 20 X 3.3MM 6.0A INP
    PELTIER MOD 20 X 3.8MM 3.0A INP
    PELTIER, 30 X 15 X 3.6 MM, 3.9 A
    PELTIER MOD 30 X 3.3MM 6.0A INP
    PELTIER, 20 X 20 X 3.1 MM, 6 A,
    TEM 23.5X23.5X3.33MM
    TEM 12.19X5.99X1.65MM
    PELTIER MOD 40 X 3.8MM 8.5A INP