TG12-8-01S
Part No
TG12-8-01S
Stock
17
Current - Max :
1.5 A
Delta Tmax @ Th :
Features :
Lead Wires, Sealed
Height :
3.63mm
Operating Temperature :
200°C
Qmax @ Th :
1.2W @ 50°C
Resistance :
2.9 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 44.70mm L x 40.13mm W
Voltage - Max :
1.9 V
Datasheets
TG12-8-01S
  • CUI Devices
    PELTIER MOD 15 X 4MM 6.0A INP
  • CUI Devices
    PELTIER MOD 15 X 3.3MM 6.0A INP
    PELTIER MOD 20 X 3.3MM 6.0A INP
    PELTIER MOD 20 X 3.8MM 3.0A INP
    PELTIER, 30 X 15 X 3.6 MM, 3.9 A
    PELTIER MOD 30 X 3.3MM 6.0A INP
    PELTIER, 20 X 20 X 3.1 MM, 6 A,
    TEM 23.5X23.5X3.33MM
    TEM 12.19X5.99X1.65MM
    PELTIER MOD 40 X 3.8MM 8.5A INP